حوزه علمیه استان مرکزی
اللهم عجل لولیک الفرج

گزیده ای از سخنان ولی امر مسلمین درباره ملت و دولت مصر/ ملت مصر خیانت سران خودش را تحمل نخواهد کرد

نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 11 بهمن 1389   ساعت 09 و 22 دقیقه و 48 ثانیه


ملت مصر، افتخارات بزرگی در راه افکار نو اسلامی و مبارزات اسلامی دارد. این ملت، ملت غیوری است. یقین است که این ملت، حاضر نیست خیانت سران خودش را تحمل کند و با آنها درگیری پیدا می کند.

منبع خبر: khamenei.ir


رهبر معظم انقلاب سال گذشته در دیدار با گروه های مبارز فلسطینی، به تحولات منطقه و مساله فلسطین اشاره کردند و فرمودند: «شکی نیست که بر اساس حقایقی که خدای متعال تقدیر کرده است، خاورمیانه ی جدید شکل خواهد گرفت و این خاورمیانه، خاورمیانه ی اسلام خواهد بود».
 
به بهانه ی «اتفاقات اخیر در کشور مصر»، پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله خامنه ای، در ویژه نامه ای به بررسی تحولات اخیر در کشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه می پردازد.
در اولین بخش از این ویژه نامه، گزیده ای از سخنان معظم له درباره ملت و دولت مصر در اختیار مخاطبان قرار می گیرد:
 
* ملت مصر خیانت سران خودش را تحمل نخواهد کرد
 
آمریکا اشتباه می کند. آمریکا با جمع کردن دولتهای عرب دور یک میز برای چنین مذاکره ی ننگینی، دولتهایی را که در آن جا جمع شده اند، پیش مردمشان منفورتر می کند. مگر مردم کشورهای عرب حاضرند موافقت کنند که رؤسایشان بروند خانه ی ملت فلسطین را به دیگران بفروشند؟ با این کار، فاصله ی بین این رؤسا اگر خدای ناکرده به چنین امضایی برسند و ملتهایشان، بیشتر خواهد شد. این کار، ملتهایشان را خشمگینتر خواهد کرد. ملت مصر را خشمگینتر خواهد کرد. آن بیچاره ی مصری، بلند می شود مثل سائل به کف، می رود به آمریکا، برای شکایت کردن از ایران! شکایت پیش آن بیچاره ای بکند که خود او، بیشتر از این، دلش از ایران پر است و از آن شکایت دارد!
 
از ایران چرا شکایت می کنی؟! از اسلام شکایت کن! از ملت مسلمان خودت شکایت کن! آن آقا اگر قرار است از کسی شکایت کند، از ملت مصر باید شکایت کند. ملت مصر، ملت مسلمانی است. ملت مصر، دارای سابقه در اسلام است. ملت مصر، افتخارات بزرگی در راه افکار نو اسلامی و مبارزات اسلامی دارد. این ملت، ملت غیوری است. یقین است که این ملت، حاضر نیست خیانت سران خودش را تحمل کند و با آنها درگیری پیدا می کند.
 
درگیری مردم مصر، به ما چه ارتباطی دارد؟ ما هر جا مسلمانان بیدار شوند، خوشحال می شویم. هر جا مسلمانان مشتشان را در برابر دشمنان دینشان گره کنند، خوشحال می شویم. هر جا مسلمانان کتک بخورند، ما غمگین می شویم و احساس مسؤولیت می کنیم؛ ولی ما نیستیم که بخواهیم وارد شویم و ملتی مثل ملت مصر را متوجه تکالیفشان کنیم. آنها خودشان تکلیفشان را می دانند؛ خودشان آگاهند که چه باید بکنند و درست هم فهمیده اند. ملت مصر درست فهمیده است؛ جوانان مصر درست فهمیده اند که در مقابل حکومتی که به آرمان اسلامی و به آرمان فلسطین و به سرنوشت کشورهای اسلامی خیانت می کند، ایستاده اند. این، به ما ارتباطی ندارد. اشتباه اینها در همین است، که قوت و نیرو و تأثیر اسلام را نمی توانند بفهمند.
 
بیانات در دیدار مسؤولان و کارگزاران حج 08/02/1372
 
* مسلمانان در عزلت بودند
 
در آفریقا، در آسیا و در خاور میانه، چقدر کشورهای اسلامی وجود دارد که در آنها نظامهایی رفت و نظامهای دیگری آمد؛ اما همه جا مسلمانان در انزوا و عزلت بودند. مثلا کشوری مثل عراق، رژیم سلطنتی داشت. رژیم سلطنتی رفت، رژیم دیگری بر سر کار آمد. آن هم رفت، عده دیگری آمدند. بعد آنها رفتند، یک عده ی دیگر جایشان را گرفتند. باز آن عده رفتند و عده دیگری آمدند. تا این که نوبت به بعثیها رسید. در تمام این نقل و انتقالها، کسانی که جایشان خالی بود، مسلمانان بودند. اکثریت قاطع مردم عراق، مسلمانند؛ اما در تحولات مذکور، اصلا خبری از حضور آنها نبود! یا فرض بفرمایید در کشور مصر - البته آن جا، جمعیتی به نام «اخوان المسلمین» بود - تحولی شد و رژیم سلطنتی از بین رفت. با از میان رفتن رژیم سلطنتی، رژیم جمهوری و انقلابی بر سر کار آمد که چهره ی شاخصش «عبدالناصر» بود. بعد، عبدالناصر مرد، دیگری آمد. بعد او رفت، دیگری آمد. در تمام این مدت - البته تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی - همه ی تحولات، برکنار از جریان اسلامی و عناصر اسلامی بود. اصلا عناصر اسلامی، کاره ای نبودند. در همان انقلاب اول مصر هم، عناصر اسلامی مؤثر بودند؛ اما به مجرد این که حکومت جدید تشکیل شد، کنارشان زدند. بعضی را به زندان افکندند، بعضی را کشتند و بعضی را از صحنه خارج کردند. این جا هم اسلام، حضوری نداشت.
 
بیانات در خطبه های نماز جمعه ی سوم رمضان 1415، 14/11/1373
 
* مثل همان فریادی که ملت ایران کشید...
 
در کشور مصر، یک عده جوان مسلمان، یک عده مردم مسلمان، می ایستند و شعار اسلامی می دهند و هیچ ارتباطی هم برحسب ارتباطات معمولی انسانی، بین آنها و مردم ما نیست. اما به قدری شعارهای آنها به شعارهای ما نزدیک است، که رئیس جمهور بدبخت روسیاهشان می گوید «اینها از طرف ایران تحریک شده اند!» ما چه ارتباطی با آنها داریم؟ آنها مسلمانند. خود آنها شعار قرآن می دهند. خود آنها هستند که احساس می کنند باید در راه خدا حرف بزنند، فریاد بکشند و حرکت کنند؛ مثل همان فریادی که ملت ایران در دوران طاغوت علیه آمریکا و علیه استکبار و استبداد جهانی کشید و باز هم می کشد.
 
بیانات در دیدار فرماندهان «بسیج» سراسر کشور 27/08/1371
 
* برای استکبار، شیعه و سنی فرقی نمی کند
 
او که با اصل اسلام دشمن است، در خصومت، برایش شیعه و سنی فرقی نمی کند. دیدیم که استکبار چگونه روی انقلابیون سنی در فلسطین و مصر فشار می آورد. اینها که شیعه ی دوازده امامی نیستند. همه ی اینها برادران اهل سنت ما هستند. می بینید که چه فشاری روی اینها می آورند. برای استکبار که فرقی نمی کند. اما او که با اسلام و شعب اسلام و ملت اسلام - از هر شکلش - مخالف است، حالا در موضع یکی از این فرقه ها قرار می گیرد و علیه یک فرقه ی دیگر تلاش می نماید و پول خرج می کند. ما باید هوشیار باشیم.
 
سخنرانی در دیدار با گروهی از روحانیون 05/10/1368
 
* شکنجه ی گروه های مسلمان در مصر
 
گروههای مسلمانی که برای دفاع از اسلام قیام می کنند، به وسیله ی سردمداران آن کشورها به راحتی زیر فشار و شکنجه و زندان قرار می گیرند و قدرتهای جهانی هم از اینها - یعنی از دولتها - حمایت می کنند. مصر، امروز این گونه است. بسیاری از کشورهای دیگر در دنیا همین گونه اند.
 
سخنرانی در دیدار با جمع کثیری از جانبازان، خانواده های معظم شهدا، اسرا، 24/08/1368
 
* حمایت آمریکا از حکومت وابسته ی مصر
 
در مصر روشنفکرترین نسلهای مسلمان، مورد تعقیب خشن و خشم آلود رژیم فاسد و نالایق آن کشور قرار می گیرند، و حکومت وابسته و حقیر آن کشور بزرگ مورد تشویق و کمک مالی و امنیّتی آمریکا قرار می گیرد.
 
پیام به حجاج بیت الله الحرام 28/02/1372
 
* مردم مصر، محب اهل بیتند
 
امروز، در کشور مصر، مسجد «رأس الحسین» آن جا که خیال می کنند سر مقدس آن بزرگوار مدفون است محل تجمع عواطف مردم محب اهل بیت مصر است. ملت مصر، ملت خوبی است. کار به رژیم و دولت آن کشور نداریم. ملت محب اهل بیت است.
 

بیانات در جمع علما، طلاب و روحانیان، در آستانه ی ماه «محرم» 26/03/1372


آخرین پستها

آیة‌اللّه العظمى صافى گلپایگانى کمبودهاى اقتصادى به حساب روحانیت گذاشته نشود یکشنبه 23 مرداد 1390
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه: شنبه 22 مرداد 1390
متن کامل نامه شورای عالی حوزه به مشاور رییس جمهور و مدیر عامل خبرگزاری ایرنا شنبه 22 مرداد 1390
بیانیه معاون سابق آموزش حوزه های علمیه در خصوص حوادث اخیر شنبه 22 مرداد 1390
قابل توجه طلاب سطوح عالی که درخواست ارتقاء پایه دارند شنبه 22 مرداد 1390
نقشه مرکزمدیریت حوزه علمیه استان مرکزی چهارشنبه 15 تیر 1390
رهبر معظم انقلاب: وضع فعلی عدالت مطلقا راضی کننده نیست؛ دوران آزمون و خطا در مقوله عدالت سپری شده است چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
مقام و منزلت حضرت آیت الله بهجت در گفتگو با آیت الله مصباح یزدی چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
استخدام روحانیون در عقیدتی و سیاسی ناجا چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
کدام مرجع تقلید کامپیوتر را به حوزه آورد؟! چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
دروس خارج حوزه اینترنتی می شود چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
حمله مزدوران آل خلیفه و آل سعود به عزاداران حضرت ام البنین(س) چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
استقلال حوزه خواسته جدی مراجع تقلید است چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
رهبر انقلاب با اشاره به پیشرفت های اخیر در بخش نشر نسبت به گذشته فرمودند : تارسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
علت علاقه مصری ها به اهل بیت‌(ع) از نگاه استاد الازهر چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
شمّه‌ای از اخلاق، صفات و کرامات حضرت فاطمه یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
وصایای حضرت فاطمه سلام الله علیها یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
فضایل قرانی حضرت فاطمه(سلام الله علیها ) یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
پروفسور لگنهاوزن چگونه مسلمان شد؟ یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
رهبر معظم انقلاب، در دیدار معلمان:حركت بیداری قطعاً تا قلب اروپا پیش خواهد رفت یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
لیست آخرین پستها
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو