حوزه علمیه استان مرکزی
اللهم عجل لولیک الفرج

آیت‌الله جنتی: سران فتنه، ساقط، بی آبرو و معدوم شده هستند

نوشته شده در تاریخ : شنبه 7 اسفند 1389   ساعت 08 و 39 دقیقه و 10 ثانیه

آیت‌الله احمد جنتی، در خطبه نماز جمعه مورخ 29  بهمن 1389 تهران با اشاره به هفته وحدت و مقام و جایگاه پیامبر، اظهار داشت: 1470 آیه قرآن و 2800 موضوع آن به پیامبر مربوط می‌شود. Image
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: قرآن تجسم پیغمبر است و پیغمبر تجسم قرآن، قرآن وجود كتبی پیامبر و پیامبر وجوه عینی قرآن است.

خطیب موقت جمعه تهران یادآور شد: پیامبر علمش را از شدید القوه آموخته لذا دینش در دنیا فراگیر است و در آینده فراگیر‌تر خواهد شد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینكه خداوند اطاعت از پیامبر را بر روی زمین بر مردم واجب كرده است؛ همانطور كه اطاعت خود را بر مردم واجب كرده است به میلاد و تولد حضرت محمد (ص) و خواب حضرت آمنه درباره ایشان اشاره كرد.

امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه دوم این نماز به پیام امام راحل به گورباچف اشاره و تصریح كرد: این پیام یك پیشگویی پیغمبر گونه است كه به زودی تحقق یافت و آینده كشورهای غربی را نیز روشن كرده بود.

وی افزود: شهادت شهید محلاتی و 8 نفر از نمایندگان مجلس كه مورد حمله جنگنده‌های عراقی قرار گرفتند و قیام سرنوشت ساز و تعیین كننده مردم تبریز كه به پیروزی انقلاب اسلامی منتهی شد از دیگر مناسبت‌های پیش‌رو است.

آیت الله جنتی همچنین مسئله اصلی را مسئله فتنه دانست و تصریح كرد: مردم ایران در راهپیمایی باشكوه 22 بهمن ماه شركت كردند و حضوری بی‌سابقه را به ثبت رساندند.

وی افزود: مردمی كه بعد از گذشت 32 سال از انقلاب خود، علیرغم مواجهه با جنگ، مشكلات و تحریم‌ها، نه از امام و نظام بریدند و نه از دولت و اركان نظام بلكه پرشورتر از گذشته در صحنه حضور یافتند، قابل تقدیرند.

دبیر شورای نگهبان همچنین خاطرنشان كرد: بسیاری از انقلاب‌ها بعد از چند سال به دولت‌ها سپرده می‌شوند ولی انقلاب اسلامی ایران اینگونه نبود چرا كه چنین مردمی در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی این روز (22 بهمن 89) حضوری ساده نبود بلكه حضوری معنادار و پیام‌دار برای دنیا دوستان و دشمنان بود.

وی افزود: برخی كرند و نمی‌شنوند، كوراند و نمی‌بییند كه در ایران بعد از گذشت 32 سال ده‌ها میلیون در خیابان‌ها ریختند و شعار مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر ضد انقلاب را سر دادند.

آیت الله جنتی با بیان اینكه این شعارها برای آمریكا این پیام را در بر داشت كه در این كشور جایگاهی ندارد، گفت: مردم عاشقانه در این روز به میدان آمدند و با شور، شعور و بصیرت شعارهایی را سر دادند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حضور جوانان و اقشار مختلف در راهپیمایی 22 بهمن و تیپ‌های مختلف اجتماعی حاضر در صحنه خاطرنشان كرد: این حضور بی سابقه این پیام را برای كشورهای غربی در بر داشت كه اسلام و انقلاب ما قابل سركوب كردن نیست و مردم سر جای خود نمی‌نشیند و زنده‌‌اند و بصیرت دارند و با لحظه شناسی خود به موقع در صحنه حاضر می‌شوند و اقدام می‌كنند.

آیت‌الله جنتی در بخش دیگر این خطبه تصریح كرد: چرا كشورهای غربی این را نمی‌فهمند كه دوران استعمار به پایان رسیده و آنها نمی‌توانند با پول و زور بر این كشور حكومت كنند؟

وی افزود: این حضور پرشور پیام دیگری را نیز برای مستضعفین در بر داشت كه این مملكت بر اساس اسلام، انقلاب و حمایت از مستضعفین و رعایت حق و حقوق مردم برپا شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینكه ما حامیان مستضعفین كل جهان هستیم، به پیام راهپیمایی 22 بهمن امسال برای مردم غزه و حزب الله لبنان اشاره كرد و گفت: مردم این را اعلام كردند كه ما همچنان از شما دفاع می‌كنیم و با دشمنان شما دشمن هستیم و در این راه از هیچ كمكی دریغ نخواهیم كرد.

آیت الله جنتی یادآور شد: پیام حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن به كشورهای اسلامی این بود كه از كشور ایران الگو بگیرند چرا كه امام راحل فرمودند "انقلاب ما صادر شده و می‌شود. "

وی به پیام خدا شناسی و خدا پرستی این راهپیمایی به مردم دنیا اشاره و تصریح كرد: دشمنان اسلام از این الگو پذیری می‌ترسند ولی علی‌رغم این موضوع كشور مصر كه از بزرگترین كشورها از لحاظ علمی و دانشگاهی است جلو آمد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: مردم مصر بعد از تحمل 30 سال دیكتاتوری این كشور و صلح دولت مصر با اسرائیل و دریافت كمك‌های مالی از آنها و تبدیل شدن این دولت به یك مهره آمریكایی - اسرائیلی احساس تحقیر كردند و به یكباره منفجره شدند.

* حمایت از مبارك حماقت آمریكایی‌ها بود
آیت الله جنتی افزود: مردم مصر بعد از سال‌ها تحمل به میدان آمدند و جوانان این كشور بالاخره این پدیده مبارك را رقم زدند و روز رفتن مبارك با 22 بهمن ما همزمان شد.

دبیر شورای نگهبان همچنین به برخی از نگرانی‌ها درباره این كشور اشاره كرد و گفت: نگرانی ما این است كه اینها تنها مهره‌ها را عوض كنند.

وی افزود: حمایت از مبارك حماقت آمریكایی‌ها بود و در حال حاضر نیز در این فكر هستند كه مهره‌ها را جابه جا كرده و مهره‌های آمریكایی را به جای مبارك بگذارند تا بدین وسیله مردم را بر سر جای خود بنشانند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود خاطرنشان كرد: بر این اساس مردم مصر باید این پیام را بگیرند كه با مقاومت، وحدت كلمه استقامت، توكل به خدا و خداجویی به اسلام پناه ببرند.

وی افزود: علمای مصر باید حركت كنند و پیش بیفتند ولی متاسفانه این علما عقب هستند و این موضوع باید حل شود.

آیت الله جنتی همچنین به برخی حركت‌ها در دیگر كشورها از جمله تونس، بحرین و یمن اشاره كرد و گفت: چرا قدرت‌ها این تحولات را نمی‌فهمند.

* سران فتنه باید در خانه‌های خود زندانی شوند
دبیر شورای نگهبان خطاب به فتنه‌گران گفت: بنده به اینها می‌گویم كه شما عمرتان تمام شده است.

وی خطاب به افرادی كه شعار می‌‌دهند "فتنه گران باید اعدام شوند "، گفت: باید اعلام كنم كه اینها معدوم شده‌اند و در جامعه سقوط كرده و آبرویشان رفته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود خاطرنشان كرد: اینكه برخی دوستان محاكمه سران فتنه را تقاضا می‌كنند جزء مصلحت‌اندیشی قوه قضائیه است.

آیت الله جنتی گفت: باید ارتباط سران فتنه از مردم قطع شود و در خانه‌های آنها بسته و رفت و آمدهای آنها محدود شود؛ باید تلفن و اینترنت آنها قطع شده و آنها در خانه‌های خود زندانی شوند.

وی خطاب به فتنه‌گران گفت: وقتی كه كشور در زمینه علمی و فنی، پیشرفت‌های چشمگیری می‌كند و آنها را به دنیا عرضه كرده و در حال جهش علمی و فنی و فناوری است و انرژی هسته‌ای را قبضه كرده، برنامه 5 ساله خود را نوشته و در حال تدوین بودجه كشور است و در زمینه مسئله هدفمندی اقداماتی را انجام داده و دولت شبانه روزی كار می‌كند، آیا شما به یاد حمایت از مصر افتاده‌اید؟ اف بر شما.

آیت الله جنتی در ادامه با اشاره به اغتشاشات فتنه‌گران در دوشنبه هفته جاری به بهانه حمایت مردم مصر ادامه داد: بالاخره همه می‌دانند كه اینها همه دروغ، ریا و تزویر است چرا كه مردم در 22 بهمن ماه از مردم مصر حمایت كردند لذا آنها باید بدانند كه با آوردن چند نفر در صحنه نمی‌توانند كاری انجام دهند. /فارس 8911290419/آخرین پستها

آیة‌اللّه العظمى صافى گلپایگانى کمبودهاى اقتصادى به حساب روحانیت گذاشته نشود یکشنبه 23 مرداد 1390
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه: شنبه 22 مرداد 1390
متن کامل نامه شورای عالی حوزه به مشاور رییس جمهور و مدیر عامل خبرگزاری ایرنا شنبه 22 مرداد 1390
بیانیه معاون سابق آموزش حوزه های علمیه در خصوص حوادث اخیر شنبه 22 مرداد 1390
قابل توجه طلاب سطوح عالی که درخواست ارتقاء پایه دارند شنبه 22 مرداد 1390
نقشه مرکزمدیریت حوزه علمیه استان مرکزی چهارشنبه 15 تیر 1390
رهبر معظم انقلاب: وضع فعلی عدالت مطلقا راضی کننده نیست؛ دوران آزمون و خطا در مقوله عدالت سپری شده است چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
مقام و منزلت حضرت آیت الله بهجت در گفتگو با آیت الله مصباح یزدی چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
استخدام روحانیون در عقیدتی و سیاسی ناجا چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
کدام مرجع تقلید کامپیوتر را به حوزه آورد؟! چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
دروس خارج حوزه اینترنتی می شود چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
حمله مزدوران آل خلیفه و آل سعود به عزاداران حضرت ام البنین(س) چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
استقلال حوزه خواسته جدی مراجع تقلید است چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
رهبر انقلاب با اشاره به پیشرفت های اخیر در بخش نشر نسبت به گذشته فرمودند : تارسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
علت علاقه مصری ها به اهل بیت‌(ع) از نگاه استاد الازهر چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
شمّه‌ای از اخلاق، صفات و کرامات حضرت فاطمه یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
وصایای حضرت فاطمه سلام الله علیها یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
فضایل قرانی حضرت فاطمه(سلام الله علیها ) یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
پروفسور لگنهاوزن چگونه مسلمان شد؟ یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
رهبر معظم انقلاب، در دیدار معلمان:حركت بیداری قطعاً تا قلب اروپا پیش خواهد رفت یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
لیست آخرین پستها
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic