حوزه علمیه استان مرکزی
اللهم عجل لولیک الفرج

پیام رهبر معظم انقلاب به حجاج بیت الله‌الحرام:

نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 27 آبان 1389   ساعت 11 و 34 دقیقه و 16 ثانیه

پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره عظیم حج (۱۳۸۹/۰۸/۲۴ )

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به كنگره عظیم حج

بسم الله الرحمن الرحیم
والحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا محمّد المصطفی و آله الطیبین و صحبه المنتجبین
کعبه، رمز وحدت و عزت، و نماد توحید و معنویت، در موسم حج میزبان دلهای مشتاق و امیدواری است که از سراسر گیتی، به فراخوان ربّ جلیل پاسخ گفته و لبیک گویان به زادگاه اسلام شتافته اند. امت اسلامی اکنون میتواند تصویری فشرده را از گستردگی و تنوع خویش و عمق ایمانی که بر دل پیروان این دین حنیف حاکم است، با چشم فرستادگان خود که از چهار گوشه ی جهان در اینجا گرد آمده اند، مشاهده کند و این سرمایه ی عظیم و بی مانند را به درستی بشناسد.
این بازشناسی خویش، کمک میکند تا ما مسلمانان به جایگاه شایسته ی خود در دنیای امروز و فردا پی ببریم و به سوی آن حرکت کنیم.
گسترش موج بیداری اسلامی در دنیای امروز حقیقتی است که فردای نیکی را به امت اسلامی نوید میدهد. از سه دهه پیش که با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی، این خیزش پرقدرت آغاز شد، امت بزرگ ما بی وقفه پیش رفته، موانعی را از سر راه برداشته و سنگرهایی را فتح کرده است. پیچیده تر شدن شیوه های دشمنی استکبار و تلاش پر هزینه ئی که در مقابله با اسلام میکند، نیز به دلیل همین پیشرفتها است. تبلیغات وسیع دشمن در جهت اسلام هراسی، تلاش شتابزده ئی که برای ایجاد اختلاف میان فرقه های اسلامی و بر انگیختن تعصبهای فرقه ئی میکند، دشمن تراشیهای کاذب از شیعه برای سنی و از سنی برای شیعه، تفرقه افکنی میان دولتهای مسلمان و کوشش برای تشدید اختلافات و تبدیل آن به دشمنی ها و معارضه های لاینحل، استفاده از سازمانهای اطلاعاتی و جاسوسی برای تزریق فساد و فحشاء میان جوانان، همه و همه واکنشهای  سرآسیمه گون و آشفته در برابر حرکت متین و گامهای استوار امت اسلامی به سوی بیداری و عزت و آزادگی است.
امروز برخلاف سی سال پیش، رژیم صهیونیستی دیگر یک هیولای شکست ناپذیر نیست، بر خلاف دو دهه پیش، آمریکا و غرب تصمیم گیران بی چون و چرا در خاورمیانه نیستند؛ بر خلاف ده سال پیش فناوری هسته ئی و دیگر فناوری های پیچیده برای ملتهای مسلمان منطقه دور از دسترس و افسانه گون به شمار نمیرود. امروز ملت فلسطین قهرمان مقاومت است، ملت لبنان به تنهایی شکننده ی هیبت پوشالی رژیم صهیونیستی و فاتح جنگ 33 روزه است؛ و ملت ایران پرچمدار و خط شکن حرکت به سمت قله ها است.
امروز آمریکای مستکبر، فرمانده ی خودخوانده ی منطقه ی اسلامی و پشتیبان اصلی رژیم صهیونیستی در باتلاقی که خود در افغانستان پدید آورده گرفتار است؛ در عراق با همه ی جنایتهائی که به مردم آن کشور وارد کرده در حال منزوی شدن است؛ در پاکستانِ مصیبت زده از همیشه منفورتر است. امروز جبهه ی ضد اسلام که دو قرن بر ملتها و دولتهای اسلامی، تحکمی ظالمانه میکرد و منابع آنان را به یغما میبرد، شاهد زوال نفوذ خود و ایستادگی دلیرانه ی ملتهای مسلمان در برابر خود است.
و در نقطه مقابل، حرکت بیداری اسلامی در حال پیشروی و عمق یابی روزافزون است.
این اوضاع امیدبخش و حامل بشارت باید ما ملتهای مسلمان را از سوئی: مطمئن تر از همیشه به سوی آینده ی مطلوب به پیش براند، و از سوی دیگر با درسها و عبرتهای خود هشیارتر از همیشه نگهدارد. این خطاب عمومی بی گمان علمای دینی و رهبران سیاسی و روشنفکران و جوانان را بیش از دیگران متعهد میسازد و از آنان مجاهدت و پیشگامی مطالبه میکند.
قرآن کریم، رسا و زنده، ما را مخاطب میسازد: «کُنتُم خَیرَ اُمَّةٍ اُخرِجَت لِلنَّاسِ تَأمُرُونَ بِالمَعرُوفِ وَ تَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ وَ تُؤمِنُونَ بِاللهِ» امت اسلامی در این خطاب عزتمند، پدید آمده برای بشریت است. هدف از پیدایش این امت، نجات بشر و خیر بشر است.
وظیفه ی بزرگ آن هم فرمان دادن به نیکی و بازداشتن از بدی و ایمان راسخ به خداست. هیچ معروفی برتر از نجات ملتها از چنگال قدرت اهریمنی استکبار، و هیچ منکری زشت تر از وابستگی و خدمت به مستکبران نیست. امروز کمک به ملت فلسطین و محاصره شوندگان غزه، همدردی و همراهی با ملتهای افغانستان و پاکستان و عراق و کشمیر، مجاهدت و مقاومت در برابر تعدّی آمریکا و رژیم صهیونیستی، پاسداری از اتحاد مسلمانان و مبارزه با دستهای آلوده و زبانهای مزدوری که به این اتحاد ضربه میزنند، و گستردن بیداری و احساس تعهد و مسئولیت در میان جوانان مسلمان در همه اقطار اسلامی، وظائف بزرگی است که متوجه خواصّ امت است.
منظره ی شکوهمند حج، زمینه های مساعد برای انجام دادن این وظائف را به ما نشان میدهد و ما را به تلاش مضاعف و همت مضاعف فرا میخواند.والسلام علیکم و رحمة الله
سیّدعلی حسینی خامنه ای
1 ذی حجة الحرام 1431
17 آبان 1389

آخرین پستها

آیة‌اللّه العظمى صافى گلپایگانى کمبودهاى اقتصادى به حساب روحانیت گذاشته نشود یکشنبه 23 مرداد 1390
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه: شنبه 22 مرداد 1390
متن کامل نامه شورای عالی حوزه به مشاور رییس جمهور و مدیر عامل خبرگزاری ایرنا شنبه 22 مرداد 1390
بیانیه معاون سابق آموزش حوزه های علمیه در خصوص حوادث اخیر شنبه 22 مرداد 1390
قابل توجه طلاب سطوح عالی که درخواست ارتقاء پایه دارند شنبه 22 مرداد 1390
نقشه مرکزمدیریت حوزه علمیه استان مرکزی چهارشنبه 15 تیر 1390
رهبر معظم انقلاب: وضع فعلی عدالت مطلقا راضی کننده نیست؛ دوران آزمون و خطا در مقوله عدالت سپری شده است چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
مقام و منزلت حضرت آیت الله بهجت در گفتگو با آیت الله مصباح یزدی چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
استخدام روحانیون در عقیدتی و سیاسی ناجا چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
کدام مرجع تقلید کامپیوتر را به حوزه آورد؟! چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
دروس خارج حوزه اینترنتی می شود چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
حمله مزدوران آل خلیفه و آل سعود به عزاداران حضرت ام البنین(س) چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
استقلال حوزه خواسته جدی مراجع تقلید است چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
رهبر انقلاب با اشاره به پیشرفت های اخیر در بخش نشر نسبت به گذشته فرمودند : تارسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
علت علاقه مصری ها به اهل بیت‌(ع) از نگاه استاد الازهر چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
شمّه‌ای از اخلاق، صفات و کرامات حضرت فاطمه یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
وصایای حضرت فاطمه سلام الله علیها یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
فضایل قرانی حضرت فاطمه(سلام الله علیها ) یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
پروفسور لگنهاوزن چگونه مسلمان شد؟ یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
رهبر معظم انقلاب، در دیدار معلمان:حركت بیداری قطعاً تا قلب اروپا پیش خواهد رفت یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
لیست آخرین پستها
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic