حوزه علمیه استان مرکزی
اللهم عجل لولیک الفرج

خواص بابصیرت از نگاه آیت الله مقتدایی

نوشته شده در تاریخ : شنبه 11 دی 1389   ساعت 07 و 26 دقیقه و 02 ثانیه

Imageآیت الله مرتضی مقتدایی، با اشاره به فرا رسیدن حماسه تاریخی 9 دی و حضور پر شور مردم در این حماسه اظهار داشت: مردم شریف و با بصیرت ایران با حضور پر شور و آگاهانه خود در راهپیمایی 9 دی، حماسه‌ای را خلق کردند که در تاریخ انقلاب ایران ثبت و جاودانه شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به  نقش روحانیت و علما در این حماسه ماندگار اشاره کرد و افزود: روحانیت فعلی کشور، همان خواص با بصیرت مد نظر مقام‌معظم‌رهبری است که آگاهانه در صحنه‌ها حضور داشته، خطرات را می‌شناسند و به اهداف دشمنان آگاهانه و با حضور هوشیارانه خود باعث خلق حماسه‌های ماندگار می‌شوند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به آگاهی و درایت مقام معظم رهبری در خاموش کردن فتنه گفت: روحانیت کشور نیز با بصیرت کافی و تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب، فتنه‌ها را شناخته و علاوه بر حضور خود در صحنه‌ها باعث حضور پرشور مردم در حماسه 9 دی می‌شوند.

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر تبعیت علما و روحانیت از ولی‌فقیه یادآور شد: حوزویان آیت‌العظمی خامنه‌ای را هم رهبر می‌دانند و هم مرجع و بر مدیریت، آگاهی، ایستادگی و قاطعیت ایشان در تمام برنامه‌های داخلی و خارجی اعتقاد کامل داشته و شاکر این نعمت الهی هستند.

*هر چه داریم از امام حسین‌(ع) است
آیت الله مقتدایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور پر شور مردم در حماسه 9 دی ابراز داشت: قضایای فتنه و اتفاقات بعد از انتخابات سال گذشته که شاید از پیش طراحی شده بود و از طرفی هتک حرمت محرم و عاشورا باعث شد تا قلوب مردم ایران جریحه‌دار شده و حماسه 9دی را خلق نمایند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز هر چه ما داریم از امام حسین‌ و اهل‌بیت‌(ع) است و مردم ایران به خاطر این اعتقاد حاضرند از جان و مال خود بگذرند که نمونه بارز آن دوران دفاع مقدس است، لذا هتک حرمت عاشورا و عزاداران حسینی ملت ایران را نگران و چشمان آنان را گریان کرد.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: این عوامل باعث شد تا مردم، حضور پرشوری در راهپیمایی 9 دی داشته و به جانیان اثبات کنند که ملت ما همچنان طرفدار نظام و انقلاب هستند.

*امام خمینی‌(ره) با پشتوانه مردم کار می‌کرد
مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به رهبری انقلاب توسط امام خمینی‌(ره) اظهار داشت: ایشان مردم ایران را به خوبی شناخته و همه کارهای خود را با پشتوانه مردم انجام و به پیش می‌برد و از طرفی هم مردم نیز امام خود را شناخته و به ایشان علاقه داشتند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب و رحلت امام خمینی‌(ره)، مقام معظم رهبری با درایت و مدیریت قاطع خویش راه معمار کبیر انقلاب را ادامه داده و با اعتماد به مردم، امور خویش را پیش بردند و ملت هم از جان و دل از آیت‌العظمی خامنه‌ای اطاعت کرده و می‌نمایند.

*9 دی همایش حمایت از رهبری بود
وی یادآور شد: مردم در جریان فتنه سال گذشته احساس کردند که گوشه‌ای از این جریانات متوجه رهبری و ولایت فقیه است، بنابراین به میدان آمدند و با حمایت‌ همه جانبه از نظام و رهبری علاوه بر مایوس کردن دشمنان به آنان فهماندند که خیلی کوچکتر از آن هستند که پایه‌ نظام و اسلام را متزلزل نمایند.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: حضور پرشور مردم در حماسه 9 دی پشتوانه‌ای برای نظام اسلامی شد تا همچنان با اقتدار در عرصه بین‌الملل حضور داشته و در مسیر اهداف خود گام بردارد.

*9 تا 19 دی فرصتی برای بصیرت‌افزایی
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نام‌گذاری 9 تا 19 دی بعنوان دهه بصیرت و آگاهی اذعان داشت: این اهداف فرصت خوبی است تا بیان آثار و برکات حضور مردم در صحنه‌ها مخصوصا حماسه 9 دی برای بصیرت و آگاهی عموم مردم مخصوصا نسل جوان افزوده شده و باعث تقویت نظام گردد.

* پیام مردم و حماسه 9 دی به دشمنان...
عضو جامعه مدرسین با اشاره به پیامدهای حماسه 9دی اظهار داشت: بالاترین پیام این حماسه این بود که مردم طرفدار نظام و اسلام بوده و دشمنان هرگز فکر نکنند مردم از انقلاب، نظام و ولایت‌فقیه دلسرد شده‌اند، بلکه آمادگی کامل دارند تا آخرین نفس در مقابل دشمنان ایستاده و فداکاری نمایند. لذا بعد از این حماسه تاریخی حتی لحن بسیاری از کشور‌ها نسبت به ایران تغییر کرد و آنان فهمیدند قدرتی نیستند که در برابر این مردم ایستادگی نمایند.

*حضور پرشور مردم در حماسه 9 دی امسال
عضو مجلس خبرگان رهبری با دعوت از مردم برای حضور در حماسه 9 دی امسال گفت: امروز چشم دشمنان به این گونه مراسم‌ می‌باشد چرا که هر چه با شکوه برگزار شود باعث سکوت و مایوس دشمنان می‌گردد

آخرین پستها

آیة‌اللّه العظمى صافى گلپایگانى کمبودهاى اقتصادى به حساب روحانیت گذاشته نشود یکشنبه 23 مرداد 1390
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه: شنبه 22 مرداد 1390
متن کامل نامه شورای عالی حوزه به مشاور رییس جمهور و مدیر عامل خبرگزاری ایرنا شنبه 22 مرداد 1390
بیانیه معاون سابق آموزش حوزه های علمیه در خصوص حوادث اخیر شنبه 22 مرداد 1390
قابل توجه طلاب سطوح عالی که درخواست ارتقاء پایه دارند شنبه 22 مرداد 1390
نقشه مرکزمدیریت حوزه علمیه استان مرکزی چهارشنبه 15 تیر 1390
رهبر معظم انقلاب: وضع فعلی عدالت مطلقا راضی کننده نیست؛ دوران آزمون و خطا در مقوله عدالت سپری شده است چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
مقام و منزلت حضرت آیت الله بهجت در گفتگو با آیت الله مصباح یزدی چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
استخدام روحانیون در عقیدتی و سیاسی ناجا چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
کدام مرجع تقلید کامپیوتر را به حوزه آورد؟! چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
دروس خارج حوزه اینترنتی می شود چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
حمله مزدوران آل خلیفه و آل سعود به عزاداران حضرت ام البنین(س) چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
استقلال حوزه خواسته جدی مراجع تقلید است چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
رهبر انقلاب با اشاره به پیشرفت های اخیر در بخش نشر نسبت به گذشته فرمودند : تارسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
علت علاقه مصری ها به اهل بیت‌(ع) از نگاه استاد الازهر چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
شمّه‌ای از اخلاق، صفات و کرامات حضرت فاطمه یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
وصایای حضرت فاطمه سلام الله علیها یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
فضایل قرانی حضرت فاطمه(سلام الله علیها ) یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
پروفسور لگنهاوزن چگونه مسلمان شد؟ یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
رهبر معظم انقلاب، در دیدار معلمان:حركت بیداری قطعاً تا قلب اروپا پیش خواهد رفت یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
لیست آخرین پستها
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات